Rīgas Virtuālie Skatu Torņi

Rīgas Virtuālie Skatu Torņi

Virtuālie skatu torņi Rīgas parkos

Rīgas parkos augusta vidū startējusi interaktīva instalācija “Rīgas virtuālie skatu torņi”.

Šī projekta ietvaros vairākos Rīgas parkos ir izvietotas info plāksnes ar QR kodiem, kas ļauj rīdziniekiem un pilsētas viesiem virtuāli pacelties virs koku galotnēm un namu jumtiem, un apskatīt pilsētu no jauniem skatu punktiem un neredzētām perspektīvām.

Noskanējot mobilajās ierīcēs QR kodus parkos izvietotajās info plāksnēs, iespējams apskatīt parku interaktīvā 360° aero panorāmā, paralēli noklausoties audio gidu par attiecīgo parku.

VR skatu torņi ir izveidoti, izmantojot studijas Ocean Multimedia vairāku gadu laikā radītās Rīgas 360° aero panorāmas, papildinot tās ar audio gidiem 3 valodās. Audio gidu saturs ir veidots sadarbībā ar Rīgas Dārzi un Parki informācijas daļu, un tajos ir apkopoti stāsti par parku vēsturi, sākot no to izveidošanas laika.

Virtuālie skatu torņi ir izvietoti šādos parkos – Arkādijas parkā, Bastejkalnā, Dzegužkalnā, Lucavsalā, Kronvalda parkā, Operas skvērā, Mežaparkā, Uzvaras parkā, Vērmanes dārzā un Viesturdārzā.

Projekts tapis LATVIA INSIDE VR (latviainside.com) platformā ar Rīgas domes kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu. Projektu realizēja nodibinājums Sociāli Orientētu Projektu Aģentūra (sopa.lv) sadarbībā ar studiju Ocean Multimedia (ocean.lv) un uzņēmuma “Rīgas Meži” daļu “Dārzi un Parki“.

Virtuālais skatu tornis
Tā ir interaktīva 360° aero panorāma mobilajā ierīcē. Ieskanējot telefonā vai planšetē QR kodu, tā ļauj virtuāli pacelties augšā un apskatīt apkārtni no citiem skatu punktiem izvietotiem 50–120m augstumā.